Zdrowa dieta a czekolada – czy jest szkodliwa?

Czekolada jest popularnym na całym świecie smakołykiem. Rodzaje i formy, w jakich występuje są niezliczone, a jej działanie jest często uznawane za zdrowotne i poprawiające samopoczucie człowieka. Warto jednak wiedzieć, że zwykła mleczna czekolada jest źródłem energii, którą organizm może w późniejszym czasie wykorzystać podczas wysiłku fizycznego. Spożywanie tego typu produktów w znacznych ilościach powoduje jednak odkładanie się tłuszczu, czyli energii na tkankach organizmu, co w późniejszym czasie przekłada się na powstawanie cholesterolu. Oczywiście spożywanie jednej kostki czekolady, raz na jakiś czas nie niesie ze sobą tragicznych skutków, jednakże częste przesadzanie z jej ilością może już negatywnie wpłynąć na organizm człowieka. Ciekawostką jest jednak gorzka czekolada o wysokiej zawartości kakao. W przypadku produktów o zawartości powyżej 90-ciu procent, można mówić o ekologicznym i sprzyjającym zdrowiu wyrobie. Czy czekolada jest szkodliwa? Warto przyjrzeć się temu z nieco bliższej perspektywy.

Gorzka czekolada – czy rzeczywiście jest dobra?

Słodycze są grupą, która ogólnie przyjęła się jako szkodliwa dla zdrowia i niesprzyjająca zdrowemu odżywianiu. Specjaliści zazwyczaj sugerują, aby unikać słodkich produktów lub chociaż w znacznym stopniu je ograniczyć. Wyjątkiem jest jednak gorzka czekolada, która w wysokoprocentowej wersji jest niezwykle kaloryczna, jednakże ze względu na skład nie dostarcza tak wielu zbędnych substancji. Ciekawostką jest fakt, że na rynku istnieją różnego rodzaju pasty i masła produkowane na podstawie gorzkiej czekolady, dzięki czemu są nazywane mianem dietetycznych. Warto wiedzieć, że według najnowszych badań, gorzka czekolada powoduje poprawienie wrażliwości organizmu na insulinę oraz zmniejszenie masy ciała poprzez substancję czynną na bazie kakao. Spożywanie raz na jakiś czas gorzkiej czekolady, może mieć także wpływ na zmniejszenie pojawiania się kwasów tłuszczowych, zwiększenie termogenezy, czyli wydatku energetycznego, a także tłumienie apetytu. Wysokoprocentowa czekolada jest produktem wysoko sycącym, dzięki czemu zmniejsza łaknienie po spożyciu posiłku. Pozytywnym efektem jej spożycia jest także wpływ kakao na trzustkę.

Słodycze, a zbilansowana dieta – na co można sobie pozwolić?

Wiele osób prowadzących zdrowy tryb życia bardzo często pragnie zjeść coś niezdrowego lub po prostu słodkiego. Niestety, częste spożywanie słodkich wyrobów cukierniczych, batoników lub po prostu czekolady może okazać się zgubne dla organizmu i powodować brak efektów odchudzania i zdrowego żywienia. Ratunkiem jest jednak gorzka czekolada, która ze względu na wysoką zawartość kakao w składzie jest dla organizmu pozytywnym składnikiem, którego od czasu do czasu można dostarczyć w umiarkowanych ilościach. Dotyczy to również wyrobów na bazie naturalnego kakao i tejże czekolady. Dzięki temu osoby utrzymujące zdrowy tryb życia i rygorystyczną dietę mogą pozwolić sobie na chwilę zapomnienia. Gorzka czekolada przynosi bowiem wiele korzyści dla organizmu takich jak zmniejszenie łaknienia, wspomaganie pracy trzustki, a także brak odkładania się tkanek tłuszczowych.

Czy warto spożywać gorzką czekoladę?

Na to pytanie trzeba odpowiedzieć sobie samemu w oparciu o zdrowy rozsądek i wiedzę. Według najnowszych badań okazuje się jednak, że gorzka czekolada wpływa pozytywnie na organizm człowieka pod warunkiem spożycia jej w niewielkich ilościach. Każde słodycze w nadmiarze są zgubne dla zdrowia, dlatego należy zachować zdrowy rozsądek podczas planowania swojej zbilansowanej diety. Jeżeli jednak są osoby, które nie mogą żyć bez słodyczy, to gorzka czekolada będzie najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem. Aby mieć pewność, że spożywany produkt nie zakłóci prawidłowego funkcjonowania organizmu, warto kupować czekoladę o najwyższej zawartości kakao – najlepiej powyżej 90-ciu procent. Tylko wtedy można mieć pewność, że związki zawarte w czekoladzie będą przyswajane w odpowiednim stopniu, a jej spożycie nie spowolni efektów diety i wysiłku fizycznego, a jedynie dostarczy dodatkowej energii.